ראשיראשי   אודות אני אוהב ישראל   שלח לחברשלח לחבר
הוסיפו לב אוהב ישראל קבלו סטיקר עשר הסיבות ישראלים יפים תמונות ישראל ישראל מועדפי ישראל
המועדפים שלנו
רשימת האתרים של העמותות והארגונים השונים בישראל, ארגונים אשר תורמים לחברה הישראלית כולה ולאוכלוסייה החלשה שבתוכה.
זהו המקום להגיד להם תודה!
חזרה לדף המועדפים שלנו >>
עמותת פרקינסון בישראל

עמותת פרקינסון בישראל נוסדה בשנת 1993 ע"י קבוצת חולים ובני משפחותיהם מאזור חיפה והקריות. העמותה מונה כיום 13 סניפים ברחבי הארץ ומסייעת לחבריה חולי הפרקינסון ובני משפחותיהם בהתמודדותם עם קשיי המחלה ובפגיעתה באיכות חייהם.

העמותה פועלת שלא למטרות רווח, ללא הבדל גזע, מין, דת, או דעות פוליטיות ומנוהלת על ידי חבריה החולים, בני משפחותיהם וידידים. אין מקבלי שכר בין נושאי התפקידים ופעילי העמותה, המבצעים כולם את תפקידיהם בהתנדבות.
בצד הנהלת העמותה פועלת ועדה רפואית מייעצת, המורכבת מבכירי הנוירולוגים בארץ וכן חוג ידידים התומכים בפעולות העמותה.

על עשייתה המבורכת והחשובה למען חולים במחלת פרקינסון זכתה העמותה באות הנשיא למתנדב תשס"ב. מיסד העמותה, מר יצחק מחרז ז"ל, זכה על פועלו, במגן משרד העבודה והרווחה למתנדבים מצטיינים לשנת תשס"א. חברת מזכירות העמותה, עו"ד אורלי סגל זכתה על פועלה באות שר הבריאות למתנדבים מצטיינים לשנת 2007. סניף ירושלים בניהולם של רפי מידן ומרים חיות, זכה על פועלו באות ראש העיר ירושלים למתנדבים מצטיינים לשנת 2008.

מחלת פרקינסון היא מחלה כרונית פרוגרסיבית, חשוכת מרפא, הפוגעת בתאי המוח המייצרים דופמין. הדופמין משמש להעברת אותות מהמוח למערכת העצבים.
סימני המחלה העיקריים הם איטיות בתנועה, קישיון שרירים, רעד ואי יציבות. החולה סובל מהפרעות תפקודיות קשות הניכרות חיצונית בעמידה, בהליכה, באכילה, בכתיבה ובדיבור. בשלביה המתקדמים של המחלה נפגעות מערכות גוף נוספות כגון העיכול והנשימה, ואצל חלק מהחולים מתווספות תופעות של תנועות בלתי רצוניות, דיכאון, חרדה ואף דמנציה, המדרדרות את החולה לכדי מצב סיעודי מלא.
בניגוד לדעה הרווחת, פוגעת המחלה בצעירים ובמבוגרים כאחד. על פי האומדן מגיע מספר החולים במחלת פרקינסון בישראל לכ- 20,000 והם נזקקים לתרופות, לתרגילי שרירים, לאמצעי עזר ולעידוד.


מטרת העמותה - לסייע לחולים ובני משפחותיהם להתמודד עם קשיי המחלה ולהקל מהנטל הכרוך בהתנהלות בצילה.

האמצעים להשגת המטרה מתחלקים למספר אפיקים שאין להם מענה בממסד הרפואי, או שהמענה הקיים הינו חלקי בלבד.

מידע - העמותה משמשת כמרכז מידע על המחלה ודרכי ההתמודדות עם תופעותיה, לחולים ובני משפחותיהם כמו גם לסטודנטים מאוניברסיטאות ומכללות.

אתר האינטרנט של העמותה מכיל מידע עדכני רב על המחלה ודרכי הטיפול בתופעותיה. באתר פועל פורום כללי לחילופי ידע בין החברים ופורום "שאלות לרופא", המאפשר קבלת תשובות מקצועיות על שאלות המטרידות את החולה.

הרצאות מגוונות ניתנות במפגשים המתקיימים מידי חודש בסניפים הפזורים ברחבי הארץ. הנושאים נוגעים למחלה ובדרכים להתמודד איתה. המרצים בעיקרם- רופאים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק, נציגי המוסד לביטוח לאומי, יצרני התרופות. וכו'.


לאתר עמותת פרקינסון www.parkinson.org.il >>


מתן חסות קבועה מעסקים, ארגונים, מוסדות, פורטלים
עזרה ברכישת חומרי גלם להפקת מוצרי פרסום של המיזם או תרומה כספית או תמיכה מקצועית, עם הופעה ברשימת "תומכים ועוזרים" אשר מתפרסמת בכל דפי האתר.

כל אחד יכול לעזור! תרומות של חומרי גלם למשלוח הסטיקרים
אנו זקוקים לכמה שיותר בולים, מעטפות, מעטפות עם הדפס לוגו האתר והדפסת הסטיקרים עצמם... כל כמות מתקבלת בברכה. יותר חומרים יותר סטיקרים - חינם לגולשי האתר ולחלוקה בשטח, בכל רחבי הארץ!

בעלי אתרים - שלבו את אחד הבאנרים שלנו ו/או קישור לאתר
שילוב באנר/קישור של iloveisrael.org.il מתוך אתרכם יתרום רבות לקידום המיזם במנועי החיפוש. שלבו אחד מהבאנרים שלנו המופיעים בהמשך הדף ותעזרו לנו לקדם את המיזם, שיקדם את אהבתנו לישראל!

ספרו לכולם על I Love Israel
תספרו עלינו לכמה שיותר אנשים, תעבירו לינק לכמה שיותר אנשי קשר שלכם וכך נוכל לאחד כמה שיותר חברים ולהביא יותר סיבות לאהבת ישראל.

הדביקו סטיקר על רכבכם
הרבה פקקים בכבישים :), הרבה צופים - יותר אהבה לישראל!


בניית אתרים  |  עיצוב אתרים  |  עיצוב אתר  |  עיצוב לוגו  |  אינדקס תגיות  |  אינדקס אתרים  |  דומיינים למכירה  |  דומיין למכירה  |  אחסון אתרים

כל הזכויות שמורות © האתר הלאומי הראשון לארץ ישראל iloveisrael.org.il  |  ישראל  |  קישורים  |  פנו אלינו