ראשיראשי   אודות אני אוהב ישראל   שלח לחברשלח לחבר
הוסיפו לב אוהב ישראל קבלו סטיקר עשר הסיבות ישראלים יפים תמונות ישראל ישראל מועדפי ישראל
המועדפים שלנו
רשימת האתרים של העמותות והארגונים השונים בישראל, ארגונים אשר תורמים לחברה הישראלית כולה ולאוכלוסייה החלשה שבתוכה.
זהו המקום להגיד להם תודה!
חזרה לדף המועדפים שלנו >>
צו פיוס - כי אין לנו ארץ אחרת

צו פיוס הוקם בשנת 1996 על ידי קרן אבי חי והחל את דרכו כמסע הסברה לאחר רצח יצחק רבין ז”ל, בתקופה של שבר עמוק בעם. התגובות למסע העידו כי רבים בחברה הישראלית רואים בפיוס ובהידברות בתוך הציבור היהודי צורך קיומי. תגובות אלה הביאו להרחבת הפעילות ולהקמת פרויקטים לקידום ההידברות וההקשבה בחברה. תוך תקופה קצרה הפך הארגון מסיסמה על שלטי חוצות לגוף שיוזם, מפיק ומעודד פעילויות בכל רחבי הארץ: עשרות תוכניות מפגש והידברות בין אנשים לאורך הקשת הדתית-חילונית; מסעות הסברה ופרסום באמצעי התקשורת; הפקות טלוויזיה ורדיו, ועוד.

מה מגלם בתוכו הביטוי ”צו פיוס”?

המונח ”צו פיוס” נולד אמנם כהברקה פרסומית, אך מאחוריו עומדת התפיסה כי אנו צריכים להתגייס למען הפיוס. לא מחר, לא רק כשהקרע מאיים על קיומנו, אלא כל יום, כל אחד מאתנו. אם נהיה מודעים לצורך בהידברות והקשבה לאחר, ונצליח להפוך את המודעות להתנהגות מכבדת וקשובה, נוכל אולי למנוע את הקרע הבא.

פיוס עבורנו הוא חתירה לשלום בין אנשים בעלי תפיסות מנוגדות. אך פיוס אינו ויתור על עמדות, וודאי שלא חיבוק מטשטש-הבדלים. פיוס אמיתי הוא זה שמעודד מגוון של השקפות בחברה, ואת קיומן של מחלוקות בין ההשקפות המנוגדות. אבל יותר מכל, פיוס מעודד הידברות בין אנשים החלוקים ביניהם, כי רק הידברות אמיתית יכולה להבטיח שפערים ומחלוקות לא יהפכו לקרע.

זה אולי נשמע קל, נעים, מתחמק מקונפליקט. אבל האמת היא שהבחירה ב”פיוס” היא הבחירה הקשה. קל יותר ללכת לקצוות, לראות שחור ולבן, לשבור את הכלים. האתגר האמיתי הוא זה שאנו מציעים: לגלות אחריות, לשבור סטריאוטיפים, לא לוותר על העמדה אבל להקשיב גם כשמאד קשה. כי דעות שונות יכולות וצריכות להתקיים זו לצד זו. הן אלה שמעשירות את החברה שלנו ומאפשרות לה להכיל בתוכה כל כך הרבה גוונים. הדרך הזו – דרך המפגש, השיח, הראיה המורכבת – קשה אך משתלמת יותר. רק בדרך זו נוכל לגלות אחריות חברתית אמיתית, בה כל פרט וקבוצה רואים גם את אלה שמסביב, ולא מתכנסים בתוך עצמם.

אנו ב”צו פיוס” מנסים למצוא דרכים להפוך את התפיסה החברתית העומדת בבסיס קיומנו למעשים. אנו שואפים לאפשר לכמה שיותר אנשים בחברה הישראלית להתנסות בחוויית המפגש עם ”האחר”. לעיתים המפגש ארוך ומשמעותי, לעיתים הוא רק הצצה לעולם לא מוכר – אנו מאמינים כי כל מפגש תורם במשהו לשינוי החברתי שאנו מעודדים. אנו מזמינים גם אותך להצטרף לפעילויותינו ולהציע לנו רעיונות חדשים שיקדמו את כולנו עוד צעד בדרך ההידברות.


אתר צו פיוס www.tzavpius.org.il >>


מתן חסות קבועה מעסקים, ארגונים, מוסדות, פורטלים
עזרה ברכישת חומרי גלם להפקת מוצרי פרסום של המיזם או תרומה כספית או תמיכה מקצועית, עם הופעה ברשימת "תומכים ועוזרים" אשר מתפרסמת בכל דפי האתר.

כל אחד יכול לעזור! תרומות של חומרי גלם למשלוח הסטיקרים
אנו זקוקים לכמה שיותר בולים, מעטפות, מעטפות עם הדפס לוגו האתר והדפסת הסטיקרים עצמם... כל כמות מתקבלת בברכה. יותר חומרים יותר סטיקרים - חינם לגולשי האתר ולחלוקה בשטח, בכל רחבי הארץ!

בעלי אתרים - שלבו את אחד הבאנרים שלנו ו/או קישור לאתר
שילוב באנר/קישור של iloveisrael.org.il מתוך אתרכם יתרום רבות לקידום המיזם במנועי החיפוש. שלבו אחד מהבאנרים שלנו המופיעים בהמשך הדף ותעזרו לנו לקדם את המיזם, שיקדם את אהבתנו לישראל!

ספרו לכולם על I Love Israel
תספרו עלינו לכמה שיותר אנשים, תעבירו לינק לכמה שיותר אנשי קשר שלכם וכך נוכל לאחד כמה שיותר חברים ולהביא יותר סיבות לאהבת ישראל.

הדביקו סטיקר על רכבכם
הרבה פקקים בכבישים :), הרבה צופים - יותר אהבה לישראל!


בניית אתרים  |  עיצוב אתרים  |  עיצוב אתר  |  עיצוב לוגו  |  אינדקס תגיות  |  אינדקס אתרים  |  דומיינים למכירה  |  דומיין למכירה  |  אחסון אתרים

כל הזכויות שמורות © האתר הלאומי הראשון לארץ ישראל iloveisrael.org.il  |  ישראל  |  קישורים  |  פנו אלינו