ראשיראשי   אודות אני אוהב ישראל   שלח לחברשלח לחבר
הוסיפו לב אוהב ישראל קבלו סטיקר עשר הסיבות ישראלים יפים תמונות ישראל ישראל מועדפי ישראל
מקור המאמר: reader - מאגר מאמרים במגוון תחומים לשימוש חופשי
60 שנה למדינה - עם ישראל חי

ישראל חוגגת 60 שנה עם הרבה הישגים ולא מעט בעיות. מעל לכל המשברים, הויכוחים והפערים עולה שאלה אחת מהותית - מה זה בכלל להיות ישראלי? 60 שנה למדינה ואנחנו עדיין לא יודעים מי אנחנו באמת ומה תפקידנו כאן. לחכמת הקבלה יש הסבר מעניין במיוחד...

אז מה זה להיות ישראלי?
עם היסטוריה כל כך ארוכה, נפילות ועליות, הרבה מלחמות וקצת שלום, חורבן בתי המקדש, תורה, דת, גלות, יציאה ממצרים, הליכה במדבר 40 שנה, כל זה ועדיין בכל זאת משהו חסר. אם תשאלו ישראלי מה עושה אותו ישראלי, יהיה קשה למצוא מאפיין אמיתי וברור ששייך לנו הישראלים:

תרבות?

חינוך?

חוק ומשפט?

אמנות?

אדריכלות?

אוכל?

הרי את הכול לקחנו מעמים אחרים! אז מה נשאר לנו?

מה באמת הופך אותנו לישראליים ולמה בכלל אנחנו חוגגים את יום העצמאות ה-60 למדינת ישראל?
האם העצמאות מסמלת עצמאות מדינית בלבד, שליטה על מקום, אדמה? או שאולי יש משהו אחר שמייחד אותנו כישראלים?

חכמת הקבלה מסבירה..
60 שנה למדינה – איך נולד עם ישראל..
נלך קצת אחורה בזמן, לימי אברהם אבינו. אברהם חי בתקופה בה עבדו את האלילים וסגדו להם. אברהם הרגיש שקיימת דרך אחרת, הוא התחיל לשאול שאלות עמוקות על מהות החיים, הוא דרש להבין לשם מה הוא חי.

אברהם שאל, בדק, חקר, עד שגילה תשובות לשאלות ששאל. תשובות שהביאו אותו לגילוי מציאות אחת, מציאות בה הכול מתנהל על ידי כוח אחד ומיוחד- כוח עליון. כוח שמסובב הכול והכול תלוי בו.
אברהם אבינו למעשה פיתח שיטה חדשה, שנקראת חכמת הקבלה
במהלך חיפושו הפנימי הוא גילה שאם בני האדם יצליחו להתעלות מעל האגו המתגבר ויקיימו ביניהם קשרי אהבה, ייפתח בפניהם מימד עליון יותר של הטבע, מימד רוחני, נסתר, שבו יחוו הרגשה של שלמות ונצחיות.

את השיטה הפיץ אברהם אבינו לכל מי שהיה מוכן להקשיב. אלה שהלכו על פי שיטתו וחיו לפי העיקרון הרוחני של אהבת הזולת, התקבצו לקבוצת מקובלים שהלכה וגדלה ונקראה ברבות הימים "עם ישראל"!
60 שנה למדינה: עם ישראל חי
מאז ועד היום בו אנחנו חוגגים 60 שנה למדינה, עם ישראל צבר היסטוריה רבגונית:

חורבן ותקומה

עליות למדרגות רוחניות הגבוהות ביותר ובניית בתי המקדש

נפילות אל חורבן והרס תרבותי ורוחני

ניסיונות להשמיד את עם ישראל

גלות של אלפיים שנה

שיבה אל חיקה של ארץ ישראל בתור עם חופשי

אבל מה זה אומר בכלל עם חופשי שחוגג את עצמאותו במדינת ישראל?
חכמת הקבלה אומרת, שלהיות עם חופשי בארצנו, זה אומר לחיות על פי חוקים רוחניים שקיבלנו מאברהם אבינו דרך משה רבנו ודרך גדולי המקובלים,. שדאגו במהלך כל ההיסטוריה שלנו להקנות לנו חוקים אלו, על מנת לשמור עלינו כעם גם בגלות.
הכינוי "ישראל": "ישר-אל" מסמל את הרצון של האדם להגיע ישר אל הכוח העליון, כוח האהבה והנתינה. "להיות ישראל" פירושו לחיות על פי חוק הטבע הכולל שגילה אברהם אבינו:
חוק האהבה- ואהבת לרעך כמוך
חוק האהבה הוא הבסיס היחיד לקיומנו כעם, ויישומו מחדש הוא המתכון הבלעדי עבורנו "להיות עם חופשי בארצנו". כשתשרה בינינו אהבה, לא יקנן בנו הצורך להיאבק בינינו על "מי צודק" או "מה נכון יותר" וגם לא נצטרך להתחבט בשאלות של זהות.

כפי שתיאר זאת בעל הסולם, גדול המקובלים ומחבר פירוש הסולם לספר הזוהר:
"בביאת האדם אל אהבת זולתו, עובר האדם מתוך עולמו הצר המלא מכאובים ואבני נגף אל עולם נצחי רחב".

חוגגים עצמאות באמצעות חוקים רוחניים
היום, כשאנו חוגגים 60 שנה למדינה, יש לנו הזדמנות נפלאה לממש את זכותנו על ארץ ישראל, להיות עם חופשי בארצנו. לא באמצעות כוח, פוליטיקה או בנייה, אלא דרך מימוש החוקים הרוחניים שניתנו לנו עוד מימי אברהם אבינו, שמובאים לנו היום בצורה פשוטה ומובנת באמצעות חכמת הקבלה.
אם נצליח לקיים חוקים אלו, חוקים הקוראים לאיחוד ואהבה בין בני האדם, מעל האגו והרצונות הפרטיים נזכה לשלום ולביטחון
אף מדינה לא תבקש עוד למחוק אותנו מהמפה, לא נצטרך להילחם על מקומנו, למסור שטחים או לחלק את המדינה אלא להפך, אומות העולם ירגישו שיש בנו צורך ויתייחסו אלינו בכבוד ובהערכה, כי סוף כל סוף נקיים את התפקיד הרוחני שניתן לנו כישראלים ונוביל את כל האנושות אל פסגת האושר.
"בעת שהאנושות תגיע למטרתה, על ידי ביאתם לדרגה השלמה באהבת זולתו, שאז יתלכדו כל גופות בני העולם לגוף אחד ולב אחד – רק אז יתגלה כל האושר המקווה לאנושות על שיא גובהו"

חג עצמאות שמח!

60 שנה למדינה ישראל חוגגת את יום העצמאות שלה
כנסו לבלוג האישי של רב לייטמן: "כמה צפוף העולם..."

חזרה לעמוד הכתבות והמאמרים המלא >>

בניית אתרים  |  עיצוב אתרים  |  עיצוב אתר  |  עיצוב לוגו  |  אינדקס תגיות  |  אינדקס אתרים  |  דומיינים למכירה  |  דומיין למכירה  |  אחסון אתרים

כל הזכויות שמורות © האתר הלאומי הראשון לארץ ישראל iloveisrael.org.il  |  ישראל  |  קישורים  |  פנו אלינו