ראשיראשי   אודות אני אוהב ישראל   שלח לחברשלח לחבר
הוסיפו לב אוהב ישראל קבלו סטיקר עשר הסיבות ישראלים יפים תמונות ישראל ישראל מועדפי ישראל
מקור: Ynet
אלפים באו לקנות בשדרות: פתאום החנויות מלאות

שיירה ארוכה של מכוניות מכל רחבי הארץ הגיעה הבוקר לשדרות, כדי לערוך שם קניות ולתמוך בתושבים. "אנו באים להראות להם שלא שכחנו אותם, ושאנחנו חלק מהם", אמר אחד הנוסעים. "הממשלה אולי לא איתנו, אבל העם בהחלט כן", אמר תושב העיר. לפני הגעת השיירה נחתה רקטת קסאם צפונית לעיר.

מפגינים סולידריות: שיירה של כמה מאות מכוניות שיצאה מצפון ומרכז הארץ הגיעה הבוקר (יום ו') לשדרות. במכוניות הגיעו אזרחים מכל חלקי הארץ, שמתכוונים לערוך קניות לשבת בשדרות ולתמוך בתושבי העיר.

בעת שהנוסעים עשו את דרכם לשדרות, רקטת קסאם שנורתה מצפון רצועת עזה נחתה בשטח פתוח צפונית לעיר. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. לנפילת הרקטה קדמה אזעקת "צבע אדום".

מאות הנוסעים יצאו הבוקר מנקודות מפגש מוסכמות בתל אביב, ירושלים, חיפה ורעננה. מרק אפרים, בן 29 מחדרה, הצטרף לשיירה וסיפר: "אנו נוסעים בשיירה ענקית של כלי רכב לשדרות וזה פשוט מרומם את הרוח לראות. אנו באים היום בתקווה לעשות טוב על הלב לאנשים שנמצאים שם וסובלים. המטרה שלנו היא לעשות קניות ,ובעיקר לתמוך באנשי שדרות ולהראות להם שלא שכחנו אותם. שאנחנו חלק מהם".

יו"ר ועד הסוחרים בשדרות, אהרון חוגי, אמר כי מדובר ביוזמה מדהימה בעיניו: "זה מאוד יפה לראות את זה דווקא היום, אחרי שכל השבוע העיר פשוט ריקה לחלוטין, ואין כמעט שום תנועה אצלינו בחנויות, פתאום החנויות מלאות באנשים שבאים לקנות. מאוד חששנו שאזעקת צבע אדום תבריח חלק מהאנשים, אבל אלה שכבר הגיעו אמרו לנו שגם אם יפלו רקטות הם ימשיכו לבצע את הקניות שלהם. אין לאנשים מושג כמה זה עושה טוב לעיר הזאת".

חיים קוזניץ, תושב העיר, סיפר ל-ynet כי כל אזור מרכז העיר מלא בתנועת מכוניות. "אשתי אמנית של יצירות בקרמיקה, ואנשים הגיעו אליה לקנות. זה פשוט מדהים לראות את מה שקורה פה. אנשים מטיילים בכל האזור, רואים את פריחת הכלניות. התחושה היא שהממשלה אולי לא איתנו, אבל העם בהחלט כן. זאת יוזמה שמסייעת המון לאנשי העסקים, וכשאני רואה את האוטובוסים הרבים שהעיריות העמידו זה מאוד מחמם את הלב".

יו"ר ועד ההורים בשדרות ובעל חנות מכולת בעיר, ששון שרה, הופתע לראות את ראש עיריית רעננה שהגיע אליו לחנות, יחד עם קבוצת תושבים: "הוא קנה פיצוחים וכל מיני דברים לשבת ודיברנו קצת על המצב, אחריו הגיעו עוד המון אנשים, ולפי מה שאמרו לנו אמורים להגיע עוד רבים. עם ישראל ערב זה לזה וככל שהממשלה יותר ויותר חלשה בתפקוד בנושא שדרות, העם מראה כמה הוא חזק".

את היוזמה לערוך קניות בשדרות העלה אילן כהן ממודיעין. הפעם הצטרפו ליוזמה ארגונים רבים, ומספר עיריות אף העמידו אוטובוסים לטובת תושבים המבקשים לקנות באזור עוטף עזה. המשטרה ופיקוד העורף ערכו תדרוך לבאים בשערי העיר כיצד לתפקד בעת הכרזת "צבע אדום".


הכתבה המלאה: www.ynet.co.il >>
חזרה לעמוד הכתבות והמאמרים המלא >>

בניית אתרים  |  עיצוב אתרים  |  עיצוב אתר  |  עיצוב לוגו  |  אינדקס תגיות  |  אינדקס אתרים  |  דומיינים למכירה  |  דומיין למכירה  |  אחסון אתרים

כל הזכויות שמורות © האתר הלאומי הראשון לארץ ישראל iloveisrael.org.il  |  ישראל  |  קישורים  |  פנו אלינו