ראשיראשי   אודות אני אוהב ישראל   שלח לחברשלח לחבר
הוסיפו לב אוהב ישראל קבלו סטיקר עשר הסיבות ישראלים יפים תמונות ישראל ישראל מועדפי ישראל
אנה סגל - האתר הלאומי הראשון לארץ ישראל
ארץ ישראל היפה

והינה כמה חוויות דרך עיניה של ילדה בת 8, עולה מאוקראינה בשנת 1990.
"בעיני ישראל הייתה ארץ חלומית, חיכיתי ליום ההגעה לארץ וכמעט שלא הצטערתי לעזוב את ארץ מולדתי ואת חברי וחיי באוקראינה והכול בזכות הציפייה להגיע לארץ שטופת השמש.

עוד שהיינו באוקראינה זכור לי כי הסוכנות היהודית הובילה תעמולה ציונית וחילקה עלונים ומתנות צבעונית וסוכריות על מקל בכחול לבן עם סמל מגן הדוד, הכול נראה ורוד זוהר כזה, חיובי ומזמין, חיכיתי ליום העלייה. סיפרו לנו על ישראל שמחכה לנו עם חופיה ומזג האוויר החם, עם דקלים ודשא ירוק, הרבה יהודים ורק טוב.

הדרך אל הארץ הייתה כיפית טסתי במטוס בפעם הראשונה, עצרנו בבודפשט למספר ימים בבית מלון והכרתי שם הרבה חברים. הנחיתה הייתה רכה ולמרות שחיכינו כמעט יום שלם בבן גוריון גם שם היה כיף (לפחות לי) חילקו לנו ארוחות מגשיות מפלסטיק, יאמי!!! כאשר כבר קיבלנו את כל המסמכים הדרושים ויצאנו אל הארץ... הכול היה כמובטח, שמש, חם (הגענו באמצע יולי) דקלים.

בשבועות הראשונים ארחו אותנו בני משפחה שהגיעו לארץ כמה חודשים לפנינו, הטיול המדהים הראשון היה לסופרמרקט, השפע שיש לנו על המדפים ואנו אפילו לא מעריכים זאת כיום אלא רק מקטרים על המחירים. כאן יש לציין שבזמנו בריה"מ הייתה קומוניסטית, בשלבי המהפכה וכיום המצב כמובן זהה לזה שבארץ.

הכול היה חדש ומרגש, כולם קיבלו אותנו בברכה, ממרכז הקליטה קישרו אותנו עם כמה משפחות אומנות, כאלה שתרמו לנו מוצרים, בגדים, כלי אוכל ואפילו רהיטים... וכאלה שאירחו אותנו בשבת ובחגים, לימדו אותנו מנהגים אך יחד עם זאת היו נטולי כפיה דתית, האנשים הללו עזרו להורי בשלבי הקליטה הראשונים עזרו כל אחד כיכולתו ועל כך הורי ואני אסירי תודה עד היום, למעשה אימי עדיין מברכת אותם בחגים מידי שנה.

מכאן כבר התחלנו להתקדם לבד והצלחנו לא רע, טוב לנו בארץ ואנו שמחים שעשינו את כל הדרך הזו למרות שלא הייתה קלה כלל.

האמת היא שאני לא מרבה לחשוב על התקופה הזו ואם הזמן איבדתי את התמימות של ילדה בת 8 אך אין זה אומר שמה שראיתי אז אינו אמיתי, כל זה אמיתי גם כיום, רק שאנו החיים בארץ במשך עשרות שנים ובמיוחד אלא שנולדו כאן לא רואים זאת אלא מקבלים הכול כמובן מעליו.

הרי זה מובן מעליו שמזג האוויר טוב, הרי זה מובן מעליו שתפוזים יש כל השנה, מה שנכון כמעט לכול סוגי הפירות והירקות, הרי זה מובן מעליו כי נסיעה לים לא עורכת יומיים –שלושה אלא חצי שעה לכל היותר שעה מכל נקודה בארץ, הרי זה מובן מעליו שיש לנו יותר ממאה ערוצי טלוויזיה ושני מכוניות לפחות לכול בית והרי זה מובן מעליו שהאנשים חמים ומסבירי פנים והחגים שמחים וכולם מרגישים כמשפחה אחת..."

אז לא! חבר'ה, כל זה לא מובן מעליו, יש לנו ארץ נהדרת, מלאה בחיים, בשפע מכול וכול מלאה באנשים טובים ולא! כל זה לא מובן מעליו.

קראו מאמר על ישראל - ארץ החלומות המתגשמים
חזרה לעמוד הכתבות והמאמרים המלא >>

בניית אתרים  |  עיצוב אתרים  |  עיצוב אתר  |  עיצוב לוגו  |  אינדקס תגיות  |  אינדקס אתרים  |  דומיינים למכירה  |  דומיין למכירה  |  אחסון אתרים

כל הזכויות שמורות © האתר הלאומי הראשון לארץ ישראל iloveisrael.org.il  |  ישראל  |  קישורים  |  פנו אלינו