ראשיראשי   אודות אני אוהב ישראל   שלח לחברשלח לחבר
הוסיפו לב אוהב ישראל קבלו סטיקר עשר הסיבות ישראלים יפים תמונות ישראל ישראל מועדפי ישראל
אנה סגל - האתר הלאומי הראשון לארץ ישראל
אנשים טובים בכבישי ישראל

כן זה נכון! ניתן לפגוש ישראלים טובים גם על הכביש ואולי בעיקר עליו, אז נכון שהתקשורת מרבה לספר לנו כמה שאנחנו הישראלים חוצפנים וחמומי מוח בדרכי ישראל ואולי זה אפילו נכון, אנחנו מתעצבנים כאשר חותכים אותנו בכביש או כאשר מצפצפים לנו ללא סיבה ממשית, אך למען האמת, גם אנחנו לפעמים חותכים מישהו ולרוב לא בכוונה להרגיז. גם אנחנו מצפצפים ללא סיבה ביום חם ללא מזגן ובעומס תנוע ותמיד כול עם ישראל ממהר לאן שהו.
אבל אנחנו אחרים לגמרי כאשר רואים מישהו בצרה, ולא רק בליצור פקק של סקרנים כאשר רואים תאונה, אלא ממש עוצרים ועוזרים.

אני אישית פגשתי לא פעם ישראלים טובי לב אשר עזרו לי בעת צרה על הכביש, פעם, כאשר נהגתי באונו הישן שלי, עברתי בתוך שלולית אשר עלתה עלי בגל וכמה קילומטרים אחרי, האוטו... פשוט נכבה באמצע הכביש. כך ביום שישי גשום אחד, בנתיב האמצעי בכביש החוף, בחוץ מבול ואני בתוך רכב מפחדת לצאת החוצה מרוב תנוע שעוברת סביבי.

לא עברו דקות ונעצרה לידי משאית, כן, כן, משאית והנהג יצא אלי העביר את הרכב שלי לשולי הכביש לאחר שהסברתי לו כי הרכב בן רגע שבק חיים, הוא פתח את מכסה המנוע העביר סמרטוט והסביר לי שעוד מעט, כאשר המגעים יתייבשו, אוכל להתניע את רכבי ולהמשיך הלאה, וכך באמת היה...

מאותו יום הפסקתי לקטר על נהגי המשאיות גם אם לפעמים הם לא רואים אותנו בנסיעה, הם בהחלט יודעים לזהות מישהו שזקוק לעזרה גם בתוך תנועה רבה...
פנצ'ר קרה לכם? לי זה קרה יותר מפעם אחת ובכל פעם אני יוצאת מן הרכב ומנסה להחליף גלגל בכוחות עצמי, מצחיק נכון? האמת שכן כי עם כל הרצון שלי לעשות זאת לבד למען האמת זה לא פשוט. למזלי כל פעם שהתפוצץ לי הגלגל, תמיד, היה מישהו שעצר ועזר לי להחליפו, פעם זה היה בחור צעיר ונחמד, פעם חבורת גברים מבוגרים שחזרו מיום עבודה ארוך ופעם אחרת זוג מבוגר ותודה להם על כך, אחרת מה הייתי עושה?
לעניין החניות, אנחנו שומעים בתקשורת על קטטות על מקום חניה ואף שליפות אקדח.

אבל אני, בתור בחורה נתקלתי פעמים רבות באנשים שרוצים לעזור כאשר רואים בחורה מחנה במקום קטן יחסית או לחלופין יוצאת מחניה, עזרה אמיתית ולא רק הכוונות כגון "סובבי את ההגה שמאלה" או ימינה וביטויים כגון "יש לך עוד ..." אלא ממש מציעים להחנות לי את הרכב במקומי.

אז נכון האופי הישראלי שלי והאגו שלי ישר נפגע, מה זאת אומרת ? מה אני לא יכולה להיכנס לבד לחניה? מה אני לא נהגת ככל הנהגים ולמה הוא חושב שהוא יכול לעשות זאת טוב יותר, והאמת אני תמיד מסתדרת לבד אבל למען ההגינות יש לציין שזה נחמד שאנשים זרים מהרחוב דואגים לי, שאני אחנה ת'אוטו או לחלופין שלא אפגע בכל המכוניות מסביב ואף מוכנים לקחת עליהם את האחריות הזו ולעזור לי, בדבר כה שולי ויום יומי כמו לחנות. אז אני מודה להם גם בעת ההצעה וגם לאחר שחניתי, בעצמי, וממשיכה בדרכי במצב רוח מרומם. אז מי אמר שבחורות לא יודעות לנהוג?

אוח... עד כמה זו סיטואציה ישראלית טיפוסית...

עוד אני יודעת להתניע רכב שהמצבר שלו התרוקן, תמיד יש לי קבלים באוטו וכל פעם שאני נתקלת במצב כזה אני ששה לעזור, אולי זה נובע מהרצון להוקיר תודה ולהחזיר טובה לכל אלו שעזרו לי בעבר או אולי אפילו מהרצון להראות לעולם הגברי שגם אנחנו הנשים מבינות קצת במכוניות. על כל פנים, לאדם שהרכב שלו לא מתניע לא משנה מאיפה מגיעה הנכונות שלי לעזור ואף בפעם הבאה הוא יעזור לאחר בצרה.

אז אנא ממך התקשורת, תראי לנו גם את האנשים האלו, אני בטוחה שכולנו רוצים לשמוע דווקא עליהם ולהיות כמותם, כי בסופו של יום, אנו, הישראלים, אנשים חמים ואכפתיים באמת והרצון שלנו לעזור בא מבפנים, מהמקום הכי אמיתי שיש, כי כאלה אנחנו, ישראלים יפים ושלא יגידו לכם אחרת.

חזרה לעמוד הכתבות והמאמרים המלא >>

בניית אתרים  |  עיצוב אתרים  |  עיצוב אתר  |  עיצוב לוגו  |  אינדקס תגיות  |  אינדקס אתרים  |  דומיינים למכירה  |  דומיין למכירה  |  אחסון אתרים

כל הזכויות שמורות © האתר הלאומי הראשון לארץ ישראל iloveisrael.org.il  |  ישראל  |  קישורים  |  פנו אלינו